Hakkımızda

  1. GENEL BİLGİ - Kütahya il merkezine ve yaklaşık 100 km. çevresindeki köylere 101.8 frekansından yayın yapan bir radyo istasyonudur. 7 gün 24 saat kesintisiz olarak yerel ve www.enginfm.com adresinden genel yayın yapmaktayız.
  2. TARİHÇE - 15 Kasım 1995 günü yayın hayatına 101.0 frekansından test yayınına başlayan Engin FM, 1 Ocak 1996’dan itibaren Osmanlı Cd. Dürrüoğlu Pasajı Kat : 1 No :43 de normal yayına geçmiştir. Fakat yayın hayatına çok sınırlı teknik araç ve gereçle, çok samimi düşüncelerle yayına başlayan Radyo Engin, geçen süre zarfında, istikrarlı bir büyüme kaydetmiş, teknik yönden ve içerik yönünden ilerleyerek seviyeli bir yayın hizmeti vermenin mutluluğuna ulaşmıştır.
  3. AMAÇ - Hukukun üstünlüğüne inanmış; insan haklarına, inanca ve aile yapımıza saygılı, genel ahlak kurallarına uygun yayın yapmak. Yayıncılıkta şahıslara uğraşmayıp muhtevada yoğunlaşmak laubali olmayan, kibar ve nazik bir üsluba sahip yayın yapmak. Dinleyicileri rencide etmeden saygın yayın yapmak. Raitingi yükseltmek uğruna yayın yapmak değil, dinleyicilerin istek ve ihtiyaçlarına göre program yapmak. Yayıncılıkla birlikte konferans, panel vb. kültürel etkinlikler düzenlemek.
  4. YAYIN İÇERİĞİ - Engin Fm, Kütahya’da bir eğitim ve kültür radyosudur. Bizim dışımızdaki beş radyodan farklı olarak sadece müzikle ve eğlenceyle yetinmeyen Engin FM, eğitim ve kültür ağırlıklı programlar aktarmaktadır. Toplumumuzun eksiklerinin giderilmesinde, sanki bir okul gibi görev yaptığına inandığımız radyomuz, her yaştan ve her kesimden halkımızla; iyiyi, doğruyu ve güzeli paylaşmanın frekansı olarak önemli bir görev üstlenmiştir.
  5. YAYIN İÇERİĞİ - Haberler , sağlık programları, aile eğitimi programları, dini programlar, kültürümüzle ilgili programlar, canlı yayınlar köşe yazıları vb. programlarıyla siz dinleyicilerimize layık olmaya çalışıyoruz.

© Copyright 2005 Hilal Radyo ve Reklamcılık A.Ş. - Tüm Hakları Saklıdır.